כיצד המים המינרלים תורמים לבריאות?

אין ספק שמאז ומעולם המים היו מרכיב מרכזי מאד בתזונה האנושית, ואין זה מפתיע – כ60% משטח הגוף שלנו מורכב למעשה ממים, ואצל ילדים האחוזים גבוהים עוד יותר. בשנים האחרונות, עולה מאד המודעות לצריכה של מים מינרלים כבסיס לבריאות תקינה. כדי להבין את החשיבות של המים המינרליים, נסביר קודם לכן מהו תפקידם הכללי של המים בתוך הגוף שלנו. המים הם בראש ובראשונה סייענים חשובים מאד להעברת חמצן והעברת מזון בתוך הגוף שלנו – ומכאן אפשר להבין את תפקידם הקריטי לאנשים בשני המינים, בכל גיל, ובכל מצב של כושר. המים מסייעים בדילול של הדם במוח, מסייעים לתפקוד תקין של הכליות, מגנים על האיברים הפנימיים, חיוניים להתפתחות העובר בקרב נשים הרות, ובקיצור – מהווים בסיס חשוב מאד וקריטי לתפקוד של כל אחד ואחת מאיתנו. אולם, מה בעצם הייחוד של המים המינרלים כאן?

ההרכב שעושה את ההבדל

מה שעושה את המים המינרלים לבריאים כל כך ומשפיעים על הבריאות שלכם, הוא במרכיב הייחודי שלהם. מים מינרלים איכותיים, הם בעלי הרכב שונה מאד ממי הברז שיש בדירה שלכם. במים מינרלים יש ריכוז נמוך של מלחים. מה הקשר בין מלחים לבריאות שלכם? המלח הוא כידוע, חומר אשר נוטה לספוג נוזלים, והוא קיים במי הברז בכמות גדולה יותר. במים מינרלים, כמות המלחים היא זעירה, ולכן המים מגיעים בצורה הרבה יותר טהורה לגוף. במצב כזה – המים הם בעלי השפעה גדולה יותר, ומכאן שהם יכולים למלא בצורה טובה יותר את התפקידים שמיועדים להם אשר פורטו בפסקה הקודמת – העברת חמצן ומזון, סילוק פסולת, וכיו"ב. כמו כן, מים אשר דלים במלחים, הם מים אשר מסייעים בייצור תחושת שובע, ולכן מים מינרלים יכולים לתרום רבות לאנשים אשר רוצים לבצע דיאטה מוצלחת.

כמו כן, ידוע כי צריכה נמוכה יותר של מלחים, מסייעת לאנשים עם לחץ דם גבוה להוריד את לחץ הדם באופן משמעותי. אם ניקח בחשבון שההמלצה היא תמיד להרבות בשתיית מים (וזוהי המלצה שחשוב מאד לקיים), קל להבין מדוע מים מינרלים שדלים במלחים – יכולים גם לתרום רבות להורדת לחץ הדם.

עוד נושא שבו המים המינרליים מצטיינים הוא היעדר הזיהומים שבהם. המים הרגילים עוברים כל הזמן תהליכים שונים של סינון – כדי שכמובן לא יהיו בהם חיידקים ומזהמים שונים. עם זאת, את המים המינרלים אין צורך לסנן כלל, ובכך הייחוד שלהם. מעצם טבעם, המים המינרליים מגיעים נקיים וטהורים – מה שהופך אותם לראויים ביותר לשתייה.

המים שמומלצים לכולם

חשוב להבין שצריכה של מים מינרליים מומלצת היום לכל האנשים. עבור תינוקות המים המינרלים הוכחו כאפקטיביים וכקרובים ביותר בצירוף עם תחליפי החלב לחלב האם המקורי. עבור האמהות המניקות המים המינרלים חיוניים מאד שכן חלב האם מורכב ברובו מהמים שהאם צורכת. עבור ילדים ונערים המים מסייעים רבות בהתפתחות תקינה של מערכות בגוף, ועבור המבוגרים המים מסייעים לתפקוד תקין ושוטף של כל האיברים. לספורטאים צריכה של מים מינרלים היא חיונית, שכן הם מסייעים בשימון השרירים, ומקנים תחושת סיבולת גבוהה יותר.

בחרו מאמר נוסף לקריאה בנושא תזונה נכונה

אודות admin