"יהיו מזונותייך תרופותייך"

"יהיו מזונותיך תרופותייך ותרופותייך מזונותייך" – אמר היפוקרטס אבי הרפואה המערבית.

גם גדול הרופאים בהיסטוריה, הרמב"ם, כתב רבות בספריו לכוחם של המזונות בריפוי. בנוסף למשפט "מזונותייך תרופותייך" מוכר גם המשפט "אנחנו מה שאנו אוכלים" שני הציטוטים הללו מביעים את כוחו והשפעתו של המזון שאנו אוכלים על אורח חיינו, על בריאותינו ולצערנו גם על תחלואינו .

לרוב המזונות שהטבע נתן לנו ישנם יתרונות והשפעה על בריאותינו, לרובם השפעה מיטיבה – אם כנוגדי חמצון, אם במניעת מחלות לב וכלי דם, ואם בניקוי הגוף מרעלים ועוד.

לתבלינים שאנחנו משתמשים יש סגולות רפואיות. ובמיוחד בעולם של היום, בתעשייה המזהמת, התבלינים הם מוצר חיוני לניקוי הגוף מרעלים.

אז לפני שאתם פונים לבית המרקחת במטרה לקנות חיזוקים לגוף, תבררו, תבדקו וגשו לשוק הקרוב לביתכם אולי שם תמצאו את מה שאתם מחפשים .

היום במאמר אתן דוגמא לסגולות של חלק מהמזונות – ושיהיה רק לבריאות!

דבש

דבש הינו ממתיק טבעי שנותן אנרגיה זמינה. הדבש נחשב כמחזק. בנוסף, דבש הוא חומר אנטיספטי (אנטי דלקת) טבעי – הוא מצוין לטיפול בפצעים בפה או בפצעים על העור.

דבש מוזכר גם כיעיל נגד מחלות כבד וכיבי קיבה. דבש מצוין גם למחלות נשימה – כיוון שהוא מכייח ליחה, ויעיל נגד דלקות גרון.

הרמב"ם המליץ להורים להאכיל את ילדיהם בדבש במקום בממתקים על מנת לחזק את גופם.

דבש מלכות – מומלץ מאוד למחלימים מניתוחים ולקשישים.

אולם – יש להקפיד שלא לתת דבש לתינוקות מתחת לגיל שנה עקב בעיה אפשרית בעיכול הדבש אצל תינוקות.

דלעת

הדלעת נחשבת לאחד ממזונות המובחרים מבחינת סגולות  רפואיות. גם בזכות טעמה המתוק, האפשרות לשלבה בכל מיני סוגי מזון במטבח וכן בשל תכונותיה .

דלעת עשירה בסיבים תזונתיים ובבטא קרוטן. היא מכילה אשלגן מגנזיום וברזל וכן ויטמינים C K E  ועשירה בוויטמין A. לגרעיני הדלעת יש ריכוז גבוה של חלבונים ויטמינים ומינרלים. הדלעת נמצאה כמיטיבה לחולי סכרת, סוגי סרטן שונים, הורדת כולסטרול ולחץ דם. הדלעת, בניגוד לפירות וירקות רבים,  שומרת על ערכה התזונתי גם לאחר בישול.

גרעיני דלעת – ההמלצה היא לאכול אותם בצורתם הטבעים ולא לאחר קלייה. הגרעינים ידועים כעשירים באבץ – והם מועילים לחיזוק השער, לטיפול בסטרס, ומוזכרים כטובים לטיפול בדלקת הערמונית. הם מוזכרים גם כבעלי השפעה על הורמונים גבריים.

שמן גרעיני דלעת – מוכר ביעילותו לתפקוד המוח, והינו עשיר בחומצות שומן מסוג אומגה 3 ואומגה 6. השמן נמצא כיעיל בעזרה לריפוי גם של סוגי סרטן, ולבריאות השיער העור והציפורניים.

תפוח – “תפוח אחד ליום ואומרים לרופא שלום"

תפוח עשיר בסיבים תזונתיים, בוויטמינים מקבוצת B והינו עשיר באשלגן. פתוח ידוע כטוב למחלות לב וכלי דם, מסייע  לעיכול, וטוב למחלות חניכיים .תפוח מכיל פקטין שנקשר בסגולות רפואיות למערכת העיכול, לטיפול בכולסטרול, סרטן המעי הגס, וסרטן הערמונית.

 

במאמר הבאתי לכם רק מעט מהסגולות הרפואיות שיש במזון שלנו וכמובן שהרשימה עוד ארוכה…

שימרו על תזונה נכונה עשירה ומלאה במזונות מהטבע בעלי מאגרים שעשירים בוויטמינים ומינרלים ותכונות מיטיבות .

למען אורח חיים בריא  ולמען גופכם , נצלו את כל המתנות שקיבלתם מהטבע.

ושיהיה לכולנו רק בריאות!!

"יהיו מזונותייך תרופותייך"

שלכם- הדס – תזונאית קלינית

http://www.hadas-tzona.co.il/

hadastzona@gmail.com

בחרו מאמר נוסף לקריאה בנושא תזונה נכונה

אודות admin